Актуальні проблеми гуманітарних наук у дослідженнях молодих науковців

22 жовтня – 17 листопада 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК У ДОСЛІДЖЕННЯХ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ»

Інтернет-конференцію організовують і проводять: кафедра культурології, кафедра історії та філософії історії, кафедра психології Інституту філософської науки і освіти, кафедра психології і педагогіки Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету, кафедра журналістики Інституту філології та масових комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», ГО «Академія розвитку психологічної науки і практики».

Мета інтеренет-конференції: інтерактивний обмін результатами теоретичних та прикладних досліджень молодих науковців в галузях історії, філософії, психології та педагогіки.

У роботі інтернет-конференції планується участь представників з України, Росії, Білорусії, Польщі, США.

До участі запрошуються студенти, магістранти, аспіранти та молоді дослідники, які працюють в сфері філософії, історії, психології та педагогіки.

З усіх питань, що стосуються інтернет-конференції, можна звертатись за електронною адресою gazeta@npu.edu.ua (Русаков Сергій)

Завантажити інформаційний лист.

Завантажити програму заходу

materialy-conferencii-ua

Становлення та розвиток вітчизняної богословської освіти і науки

24-25 жовтня 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Становлення та розвиток вітчизняної богословської освіти і науки (до 1025-річчя хрещення Русі)».

Конференцію організовує і проводять: кафедра культурології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету.

Мета конференції: обговорення історії виникнення та формування вітчизняної богословської освіти і науки.

До участі запрошуються фахівці які займаються питаннями історії становлення т розвитку вітчизняної богословської освіти і науки.

З усіх питань, що стосуються конференції, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном: . +380506176139 (Хромець Віталій).

Завантажити інформаційний лист.

Взяти участь у підсумковій дискусії на тему «Богословська освіта: історичний досвід і сучасний стан»

Завантажити програму заходу

Резолюція Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю "Становлення та розвиток вітчизняної богословської освіти"

Всеукраїнський конгрес вчителів предметів морально-духовного спрямування

18-19 жовтня 2013 року в рамках VI Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнський конгрес вчителів предметів морально-духовного спрямування.

Захід організовують і проводять:  Асоціація педагогів з предметів духовно-морального спрямування, Центр дослідження релігій Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки.

Мета конгресу: поділитися досвідом, теоретичними та практичними напрацюваннями у сфері викладання, регулювання, методичного, правового та фінансового забезпечення викладання предметів морально-духовного спрямування у дошкільних, середніх та вищих навчальних закладах України.

У роботі конгресу планується участь представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОНмолодьспорт, вищих навчальних закладів, представників церков і релігійних організацій, керівників і представників громадських об’єднань вчителів предметів духовно-морального спрямування.

До участі запрошуються всі, хто задіяний у процесі навчання предметам морально-духовного спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах України, а також ті, хто здійснює підготовку вчителів цих предметів.

Зусіх питань, що стосуються конгресу, можна звертатись за електронною адресою labohe01@gmail.com або по телефону: +38 063-144-29-03 (Наталья Пархоменко).

Завантажити інформаційний лист.

Завантажити програму заходу

Резолюція II Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування

Релігії сучасності: Церква Ісуса Христа Святих останніх днів

26 жовтня 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться науковий семінар «Релігії сучасності: Церква Ісуса Христа Святих останніх днів».
Семінар організовують і проводять: Центр дослідження філософії релігії Молодіжної асоціації релігієзнавців, кафедра культурології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету, за підтримки Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів.
Мета семінару: налагодити діалог між дослідниками релігії та представниками Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів.
У роботі семінару планується участь представників Молодіжної асоціації релігієзнавців, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, московських релігієзнавців.

До участі запрошуються дослідники та викладачі, які працюють у сфері релігієзнавства, історії, соціології та теології.
З усіх питань, що стосуються семінару, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Олег Кисельов).
Завантажити інформаційний лист.

Завантажити програму заходу

Другий Міжнародний арт-фестиваль «Одна маленька свічка»

svichka24-27 жовтня 2013 року в рамках VI Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Другий Міжнародний арт-фестиваль «Одна маленька свічка» .
Фестиваль організовують і проводять: Спілка письменників України, Українська асоціація письменників соціальної і художньої літератури, Південноруська спілка письменників, Всеукраїнська асоціація культурологів, кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, творча група «Вікно» (Санкт-Петербург), літературний портал «LITFEST», Всеукраїнський поетичний фестиваль «Вітер поезії», Київська школа бардів Дмитра Долгова, фонд підтримки культурних проектів ЮНЕСКО.
Мета фестивалю: презентувати сучасні проекти в галузях поезії, музики та живопису, що підтримують діалог культур в Україні та за її межами.
У роботі фестивалю планується участь поетів, музикантів, культурологів України і Росії, а також творчих спілок та груп, що репрезентують провідні напрями розвитку сучасної україномовної та російськомовної поезії й авторської пісні, представників візуальних мистецтв.
До участі запрошуються всі, небайдужі до проблем полікультурної ситуації у соціумі та художній практиці нашої держави, пошуку шляхів співробітництва між мистецькими традиціям різних мов, стилів, жанрів, богемних та вікових субкультур, етнокультурних ідентичностей.

Більш детальну інформацію про умови участі у фестивалі та його попередню програму ви можете знайти на ресурсі: http://vk.com/fest_omc
З усіх питань, що стосуються фестивалю, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або по телефону: +38 067 601 40 16 (арт-куратор Євгенія Більченко).

Завантажити інформаційний лист

Завантажити программу заходу

Дизайн як засіб комунікацій

 18 – 22 жовтня 2013 року в рамках VI Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться семінар з дизайну «Дизайн як засіб комунікації».
Семінар організовують і проводять: кафедра дизайну та реклами Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв.
Завдання семінару: розглянути та проаналізувати засоби комунікації в дизайні; обговорити їх взаємодію.
У роботі семінару планується участь представників кафедри дизайну та реклами Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
До участі запрошуються дослідники, які працюють в сфері дизайну, архітектури, мистецтва. З усіх питань, що стосуються семінару, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівник секції: професор, член національної спілки художників України, член спілки дизайнерів України, завідувач кафедри дизайну та реклами НПУ ім. Драгоманова, Легенький Ю. Г.
Секретар секції: викладач кафедри дизайну та реклами НПУ ім. Драгоманова, Дерман Л. М.

Завантажити інформаційний лист

 

Секція Дизайн


1. Ареф'єва А. Ю. «Українська культура в контексті глобалізаціних проблем сучасності»
2. Бугай Н. Я., кандидат філософських наук: « Образ людини в контексті антропологічної проблематики ХХI ст.»
3. Бут Н. К. «Антропогенний ландшафт в культурі сучасності»
4. Дерман Л. М. «Тілесні детермінанти в проектній діяльності дизайнерів одягу».
5. Кисла Н. В. « Видовище як феномен музичної культури».
6. Кіріллова А. В. «Біонічна структура сучасних проектних експлікацій в віртуальному дизайні»
7. Легенький І. Ю. «Комунікативні виміри сучасного дискурсу музичного виконавства»
8. Легенький Ю. Г., професор, член національної спільноти художників України, член співтовариства дизайнерів України, завідувач кафедри дизайну та реклами НПУ ім. Драгоманова: «Комунікативні виміри проектування в дизайні».
9. Скавронський Б. В. «Композиція як проектний аналіз дизайнерської діяльності».
10. Скавронський В. М. «Технологічні детермінанти проектної діяльності в дизайні».
11. Соломатова В.В., кандидат історичних наук, доцент, директор інституту дизайну та реклами КНУКіМ: «Дизайн в контексті візуалізації культури сучасності».
12. Степаненко О. С. «Сучасні образи проектної діяльності в дизайні».
13. Шандренко О. М., кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри дизайну одягу КНУКіМ: «Проблема віртуальної культури в сучасних технологіях дизайну»

Круглий стіл «Проблеми дослідження історії радянського релігієзнавства»

22 жовтня 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться круглий стіл «Проблеми дослідження історії радянського релігієзнавства».

Круглий стіл організовують і проводять: кафедра культурології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Молодіжна асоціація релігієзнавців; кафедра філософії релігії та релігійних аспектів культури Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, Москва; редакція журналу «Религиоведческие исследования».
Мета організаторів: створення майданчика для зустрічі дослідників історії релігієзнавства на пострадянському просторі у ХХ столітті.
У работі семінару планується участь представників Молодіжної асоціації релігієзнавців, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, Московського державного університету імені М.Ломоносова.
До участі запрошуються усі, хто цікавиться історією релігієзнавства та метарелігієзнавством.
Щодо участі у круглому столі, можна звертатися за електронною адресою konstanturg(at)yandex.ru (Костянтин Антонов).
Завантажити інформаційний лист.

Філософські традиції Польщі та України: актуальні проблеми дослідження

19 жовтня 2013 року в рамках VI Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться міжнародний круглий стіл: «Філософські традиції Польщі та України: актуальні проблеми дослідження»

 До обговорення пропонуються наступні теми: 

  •  Традиція релігійної філософії в Польщі;
  • Філософія польського месіанізму та її відповідники у вітчизняній філософській традиції;
  • Сарматизм, як філософсько-світоглядна настанова та політичний міф – польський та український варіанти осмислення;
  • Польська соціальна та політична філософія – історія та сьогодення;
  • Аналітична традиція у польській філософії, Львівсько-варшавська школа;
  • Традиція реалістичної феноменології у Польщі.

 

Конференцію організовують і проводять: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Польский інститут в Києві, Центр гуманітарної освіти НАН України, Інститут релігійних наук святого Томи Аквінського у м. Києві, Асоціація польських журналістів України
Мета круглого столу: поділитися досвідом, теоретичними та практичними напрацюваннями у сфері дослідження польської та української філософської традиції.
У роботі круглого столу планують взяти участь провідні фахівці із Польщі та України. Національний педагогічний університет ім.. Михайла Драгоманова, Київський національний економічний університет ім.. Вадима Гетьмана, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національна Академія Наук України, Ягелонський університет, Люблінський католицький університет, Папський університет ім.. Івана Павла ІІ, Варшавський університет та інші.

 До участі запрошуються всі, хто зацікавлений польською та українською філософською традицію задіяний у процесі навчання предметам морально-духовного спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах України, а також ті, хто здійснює підготовку вчителів цих предметів.

Зусіх питань, що стосуються круглого столу, можна звертатись за електронною адресою
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; телефон для зв'язку: : +380630535065 Євгеній Білоножко; +380506829668 Олександр Маслак.

Завантажити інформаційний лист: (українською); (польською).

Католицька моральна теологія та проблеми сучасної філософії

Шановні друзі!

 22 жовтня 2013 року о 13.00 в рамках Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» на кафедрі філософії (ауд. 3-13) відбудеться семінар на тему: «Католицька моральна теологія та проблеми сучасної філософії». У семінарі візьмуть участь о. Войчех Сурувка ОР, директор Інституту релігійних наук св. Фоми Аквінського у Києві та професор Олег Хома, перекладач книжки о. Серве Теодора Пінкерса «Джерела християнської моралі: її метод, зміст, історія». Очікується також участь Яна Анджея Клочовського ОР, польського філософа та теолога, керівника кафедри філософії релігії в Папському університеті Івана Павла ІІ у Кракові.

Координатор заходу

проф. І. Г. Немчинов
(тел. кафедри філософії 044-486-30-78,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )

Завантажити інформаційний лист

Розвиток філософської антропології в Україні (кін. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.)

25 жовтня 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться круглий стіл на тему: «Розвиток філософської антропології в Україні (кін. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.)». В рамках заходу відбудеться презентація та обговорення словника «Філософська антропологія».

 Круглий стіл організовуютьі проводять: кафедра філософської антропологіїІнституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, відділ філософської антропології Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

 Мета заходу: проаналізувати історію, особливості та найбільш важливі тенденції розвитку філософської антропології в Україні за останні десятиліття.

У роботі теоретичного семінару планується участь викладачів та дослідників Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

До участі запрошуються викладачі та дослідники, які займаються проблемами вивчення філософської антропології та суміжних дисциплінами, а також аспіранти, студенти філософських відділень вишів.

З усіх питань, що стосуються проведення теоретичного семінару, можна звертатись за електронною адресою kfa_ifon(at)npu.edu.ua(Антон Дробович).

Завантажити інформаційний лист.

Українська регіоніка у контексті діалогу культур: теоретичний та прикладний виміри

8-9 листопада 2013 року в рамках VІ Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнська науково-теоретична конференція з міжнародною участю "Українська регіоніка у контексті діалогу культур: теоретичний та прикладний виміри".

 Конференцію організовують і проводять: Інститут культурології Національної академії мистецтв України, Інститут філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, Українська асоціація культурологів.

Мета конференції: захід організується як комунікативний захід, що дозволить не тільки обмінятися науковими напрацюваннями та досвідом, але й налагодити зв'язки між представниками наукових, освітніх та громадських кіл.

До участі у конференції запрошуються представники зацікавленої громадськості, науковці, фахівці-практики, аналітики, викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, пошукачі.

З усіх питань, що стосуються інтернет-конференції, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Русаков Сергій)
Завантажити інформаційний лист.

Програма всеукраїнської науково-теоретичної конференції з міжнародною участю "Українська регіоніка у контексті діалогу культур: теоретичний та прикладний вимір"

Пошук на сайті: