Всеукраїнський конгрес вчителів предметів морально-духовного спрямування

18-22 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнський конгрес вчителів предметів морально-духовного спрямування.

Конференцію організовують і проводять: Асоціація педагогів з предметів духовно-морального спрямування, Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, Гуманітарний факультет Національного університету «Острозької академії», Науково-дослідницький центр форми та змісту предметів морально-духовного спрямування національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України

Мета конгресу: поділитися досвідом, теоретичними та практичними напрацюваннями у сфері викладання, регулювання, методичного, правового та фінансового забезпечення викладання предметів морально-духовного спрямування у дошкільних, середніх та вищих навчальних закладах України.

У роботі конгресу планується участь представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Академії педагогічних наук України, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОНмолодьспорт, вищих навчальних закладів, представників церков і релігійних організацій, керівників і представників громадських об’єднань вчителів предметів духовно-морального спрямування.

До участі запрошуються всі, хто задіяний у процесі навчання предметам морально-духовного спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Зусіх питань, що стосуються конгресу, можна звертатись за електронною адресою labohe01@gmail.com (Вікторія Кришмарел)

 

Завантажити інформаційний лист.

Перший міжнародний музично-поетичний фестиваль «Одна маленька свічка»

 

19-21 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форум «Простір гуманітарної комунікації» пройде Перший міжнародний музично-поетичний фестиваль «Одна маленька свічка»

Фестиваль організовують та проводять: Українська асоціація культурологів, Спілка письменників України, Кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київська школа бардів Дмитра Долгова «Bard School», Альтернативний молодіжний фестивальний рух «вітер поезії», Літературний клуб «Маруся»

Мета та завдання фестивалю:

• апробація інтеркультурного проекту «україна діалогічна: багато мов - одна ідентичність»;

• Зміцнення діалогу культур як формули єдності і різноманіття смислів літератури, сприяння взаємодії україномовної та російськомовної традицій поезії та авторської пісні в Україні;

• Реалізація принципу активної толерантності в умовах українсько-російського білінгвізму в нашій країні;

• Формування кросскультурної ідентичності жителя Україні як громадянина своєї країни в умовах мовного, культурного і художнього плюралізму.

• Пошук третьої альтернативи в опозиціях «академізм - постмодерн», «традиція - інновація», «елітаризм - поп-арт» »,« старший - молодший »в стилях і поколіннях національного мистецтва.

• Відкриття нових молодих авторів, сприяння спілкуванню початківців з визнаними майстрами слова, встановлення контактів між творчими колективами та окремими авторами.

• Проведення круглих столів на тему «Полікультурність в національній літературі: Конфліктність. Індиферентність. Толерантність »,« Художник в науці і вчений в мистецтві: шляхи самоідентифікації ».

• Автограф-сесії і творчими зустрічі з відомими україномовними та російськомовними письменниками Україна: Віталій Ковальчук (Харків); Ігор Потоцький (Одеса); Євгенія Баранова (Ялта); Євгенія Більченко (Київ); Ігор Павлюк та Роман Скиба (Львів).

Більш детальну інформацію про умови участі у Фестивалі, міститься в інформаційно листі.

З усіх питань, що стосуються фестивалю, можна звертатись за електронною адресою   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (арт-куратор Євгенія Більченко)

 

Завантажити інформаційний лист

 

Роль бібліотеки у формуванні простору гуманітарної комунікації

19 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться круглий стіл «Роль бібліотеки у формуванні простору гуманітарної комунікації».

Круглий стіл організовують і проводять: Українська бібліотечна асоціація, Наукова бібліотека Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Мета круглого столу: обґрунтувати вплив бібліотеки на формування сучасного простору гуманітарної комунікації.

До участі запрошуються дослідники, які працюють в сфері бібліотечної справи.

З усіх питань, що стосуються круглого столу, можна звертатись за електронною адресою  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Олена Кадіна)

Завантажити інформаційний лист.

Викладання художньої культури в загальноосвітній школі: стан і перспективи

19- 20 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації проводиться Всеукраїнський круглий стіл «Викладання художньої культури в загальноосвітній школі: стан і перспективи».

Круглий стіл організовують і проводять: Українська асоціація культурологів, кафедра культурологі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, департамент загальної та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Лабораторія естетичного виховання Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України.

Мета: критичне осмислення актуальних проблем, пов’язаних з викладанням курсу «Художня культура» в загальноосвітніх навчальних закладах.

Завдання:

- визначити актуальні проблеми, пов’язані з викладанням курсу художньої культури і запропонувати ефективні шляхи їхнього розв’язання;

- ознайомитися з інноваційним педагогічним досвідом;

- визначити умови якісної підготовки фахівців до викладання дисциплін художньо-естетичного циклу.

Запрошені доповідачі:

Алдошин Мирослав Васильович − учитель Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинського району Київської області;

Гажаман Оксана Василівна − учитель Києво-Святошинської районної класичної гімназії Київської області;

Гайдамака Олена Василівна − методист вищої категорії дисциплін художньо-естетичного циклу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;

Миропольська Наталія Євгенівна − завідувач лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор;

Коваленко Оксана Ярославівна − головний спеціаліст департаменту загальної та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;

Ковальова Світлана Василівна − кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогічної майстерності Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів;

Лук’янчук Оксана Валеріївна − учитель Боярської ЗОШ І−ІІІ ст. № 3 Києво-Святошинського району Київської області;

Чижова Людмила Володимирівна − директор культурних і загальноосвітніх програм Російського центру науки і культури, кандидат історичних наук, доцент музеології;

Щолокова Ольга Пилипівна − завідувач кафедри фортепіанного виконавства та художньої культури Інституту мистецтв НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор.

Запрошуємо викладачів вищих навчальних закладів, методистів, учителів.

Усі учасники круглого столу, які надіслали анкету і сплатили організаційний внесок, отримають сертифікат.

Все участники круглого стола, которые прислали анкету и оплатили организационный взнос, получат сертификат.

З усіх питань, що стосуються роботи круглого столу «Викладання художньої культури в загальноосвітній школі: стан і перспективи», можна звертатись за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Уліщенку Андрієві Борисовичу).

Завантажити інформаційний лист

Міжнародний колоквіум "Дослідження медіа: імпорт/експорт"

19-20 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Міжнародний колоквіум «Дослідження медіа: імпорт/експорт».

Семінар організовують і проводять: кафедра культурології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Санкт-Петербурзьке відділення Російського інституту культурології.

Мета семінару: теоретичне осмислення статусу та перспектив спектру досліджень медіа як нового напрямку культурних досліджень та специфічної форми затребуваності філософського знання в різних гуманітарних науках.

У роботі семінару планується участь представників Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Національної академії «Києво-Могилянська Академія», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Російського державного педагогічного університету ім. О.І. Герцена (СПб), Санкт-Петербурзького державного університету, Державного центру сучасного мистецтва (Калінінград).

До участі запрошуються дослідники, які працюють у галузі філософії і теорії медіа, медіа комунікацій, філософсько-естетичних проблем медіамистецтва, його теорії та історії.

З усіх питань, що стосуються семінару, можна звертатись за електронною адресою ya.prudenko(at)gmail.com або за телефоном +39098 9993760 (Яніна Пруденко) і m.stepanov(at)spbric.org (Михаїл Степанов).

Завантажити інформаційний лист.

Міжнародний науковий круглий стіл: «Мовні аспекти дослідження релігії: методологічний та евристичний потенціал»

18-22 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Міжнародний науковий круглий стіл: «Мовні аспекти дослідження релігії: методологічний та евристичний потенціал».

Круглий стіл організовують і проводять: Центр дослідження філософії релігії Молодіжної асоціації релігієзнавців, кафедра культурології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету.

Мета круглого столу: критичне осмислення лінгвістичного та філологічного підходів в релігієзнавстві та вироблення загального категоріального апарату.

У роботі семінару планується участь представників Молодіжної асоціації релігієзнвців, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Київського Національного Університету Тараса Шевченка , Тюменського Державного Университету, Російського Державного Гуманітарного Університету, Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.

До участі запрошуються дослідники, які працюють в сфері філософії, лінгвістики, релігієзнавства.

З усіх питань, що стосуються круглого столу можна звертатись за електронною адресою genats2@gmail.com (Геннадій Целковський)

Завантажити інформаційний лист.

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК У ДОСЛІДЖЕННЯХ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ»

Ласкаво просимо на сторінку Міжнародної науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК У ДОСЛІДЖЕННЯХ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ» в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації».
Інтернет-конференцію організовують і проводять: кафедра культурології, кафедра історії та філософії історії, кафедра психології Інституту філософської науки і освіти, кафедра психології і педагогіки Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету.
Мета інтеренет-конференції: інтерактивний обмін результатами теоретичних та прикладних досліджень молодих науковців в галузях історії, філософії, психології та педагогіки.
У роботі інтернет-конференції планується участь представників Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Колумбійського університету (США), Чувашського державного педагогічного університету імені І.І. Яковлева (Росія) та ін.
До участі запрошуються студенти, магістранти, аспіранти та молоді дослідники, які працюють в сфері філософії, історії, психології та педагогіки.
УВАГА!
Терміни Інтернет-конференції продовжено до 15 листопада 2012 року. Тобто, протягом цього часу ви можете взяти участь в обговоренні тез учасників, а також стати безпосередньо учасниками наукового заходу. Результатом Інтернет-конференції стане видання збірника тез.

З усіх питань, що стосуються інтернет-конференції, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Русаков Сергій)

 

Завантажити інформаційний лист.

cooltext799464344

Всеукраїнський семінар «Традиції вивчення Біблії: вітчизняний досвід»

18-22 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнський семінар «Традиції вивчення Біблії: вітчизняний досвід».

Семінар організовують і проводять: Українське Біблійне Товариство, кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, факультет богослов’я та християнського служіння Української євангельської семінарії богослов’я, кафедра біблеїстики Київської духовної академії і семінарії, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера»

Мета семінару: висвітлити надбання та сучасний стан біблієзнавства в Україні, а також позначити перспективи розвитку вивчення та викладання Біблії в духовних і світських навчальних закладах України.

Під час роботи семінару відбудеться презентація монографії Сергія Івановича Головащенка «Дослідження та викладання Біблії в Київській духовній академії ХІХ – початку ХХ століття».

До участі запрошуються участі запрошуються фахівці в галузі бібілієзнавства, викладачі біблієзнавства, аспіранти, студенти світських і духовних навчальних закладів.

З усіх питань, що стосуються семінару, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном: +38 066 844 41 08 (Ірина Каплан).

 

Завантажити інформаційний лист.

Теоретичний семінар: «Філософська антропологія на пострадянському просторі» присвячений пам’яті академіка В.І. Шинкарука

19 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться теоретичний семінар: «Філософська антропологія на пострадянському просторі» присвячений пам’яті академіка В.І. Шинкарука

 

Семінар організовують і проводять: кафедра філософської антропології Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, відділ філософської антропології Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України

Мета теоретичного семінару: проаналізувати історію, особливості та найбільш важливі тенденції розвитку філософської антропології на пострадянському просторі.

 

У роботі теоретичного семінару планується участь викладачів та дослідників Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Московського державного університету імені Михайла Ломоносова та Санкт-Петербургського державного університету

 

До участі запрошуються викладачі та дослідники, які займаються проблемами вивчення філософської антропології та суміжних дисциплінами, а також аспіранти, студенти філософських відділень вишів.

 

З усіх питань, що стосуються проведення теоретичного семінару, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   або за телефоном: +38 093 602 608 6 (Антон Дробович).

 

Завантажити інформаційний лист.

Всеукраїнський колоквіум «Інтелектуальна спадщина Київської духовної академії (ХІХ – поч. ХХ ст..): від витоків до сьогодення»

18-22 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Всеукраїнський колоквіум «Інтелектуальна спадщина Київської духовної академії (ХІХ – поч. ХХ ст..): від витоків до сьогодення».

Колоквіум організовують і проводять: Київська духовна академія і семінарія, відділ історії української філософії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди, Інститут філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова

Мета семінару: згуртувати науковців, що професійно займаються та цікавляться окресленою темою, та обговорити проблемні моменти дослідження інтелектуальної спадщини Київської духовної академії.

До участі запрошуються дослідників, які працюють в сфері філософії, теології, релігієзнавства, історії, науковців, які займаються даною проблематикою, молодих вчених (студентів, аспірантів), викладачів вищих навчальних закладів, які викладають дотичні дисципліни

З усіх питань, що стосуються колоквіуму, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном: +38 093 455 38 03 (Волковський Володимир)

Завантажити інформаційний лист.

 

 

Дизайн як засіб комунікації

18-22 жовтня 2012 року в рамках V Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться семінар з дизайну «Дизайн як засіб комунікації».
Семінар організовують і проводять: кафедра дизайну та реклами Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. Завдання семінару: проаналізувати існуючі підходи засобів комунікації в дизайні; обговорити комунікативні виміри та простори та їх взаємодії.

У роботі семінару планується участь представників кафедра дизайну та реклами Інституту філософської науки і освіти Національного педагогічного університету, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв.

До участі запрошуються дослідники, які працюють в сфері дизайну, архітектури, мистецтва. З усіх питань, що стосуються семінару, можна звертатись за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Юлія Кушнір)

Завантажити інформаційний лист

Завантажити програму заходу

 

Секція „Дизайн"

1. Ареф'єва А.Ю. Комунікативний простір сучасного видовища
2. Бугай Н.Я. Костюм як феномен комунікації в культурі повсякдення
3. Бут Н.К. Комунікативні виміри трансформації інформації в ландшафтній архітектурі
4. Гулакова М.Г. Віртуальний простір в сучасній культурній комунікації
5. Дерман Л.М. Комунікативні виміри моди
6. Кисла Н.В. Алеаторика як комунікативний феномен в сучасному психоделічному дизайні
7. Копачевець А.П. Комунікативні виміри функціонування архітектури постмодернізму
8. Корнієнко Ю.В. Комунікативний простір проектування в дизайні
9. Кушнір Ю.В. Сучасний урбанізований ландшафт як феномен комунікації
10. Легенький Ю.Г. Сучасні комунікативні технології в дизайні
11. Легенький І.Ю. Комунікативна прагматика музичного твору як дизайн-проект
12. Мавріна Г.О. Глобальний туризм та його комунікативні практики
13. Маріно О.В. Художній текстиль як феномен комунікації
14. Ненастина Е.Н. (Россия) Сценический образ книги как коммуникативный феномен
15. Присяжнюк О.В. Простір пострадянської культури в контексті культурної комунікації
16. Сковронський Б.В. Комунікативний простір орнаменту в сучасній культурі
17. Сковронський В.М. Мистецькі технології в дизайні
18. Суворова О.К. Риторичні виміри проектування в дизайні одягу
19. Шандренко О.М. Комунікативні виміри віртуалістики в моді
20. Яромчук В.В. Сучасна електронна музика як психоділічний дизайн
21. Ювковецька Ю.О. Соціо-культурна еволюція реклами ХХ ст.

 

Пошук на сайті: